Dílem v pořadí šestým, tudíž navazujícím na minulý rozhovor s Vojtou Kolářem, je povídání se Šimonem Kochanem. Dozvíte se o práci archeologa, o nálezech v právě opravovaném domě na Masarykově náměstí 21 i u sv. Jána, ale i o rozdílu mezi filmovou a reálnou archeologií.
A co k podcastům píše sama Karolína?
První čtyři díly, které jsem nahrála, jsem nahrála sice s veškerým potřebným vybavením, nicméně špatně zapojeným, takže jak jsem již avizovala minulý týden, zvukově to není žádná sláva. Jsou to ale rozhovory zajímavé obsahem, protože jsou s velmi zajímavými lidmi, takže je přidávám v takovém bonusovém balíčku.
První díl je s Tondou Křoustkem, nesmírně sympatickým bývalým policistou, který se spolu se svou ženou věnuje prevenci kriminality a pomoci seniorům přes počítač i v přírodě.
Navazuje díl s Jardou Matějkou, jihlavským řidičem trolejbusu o tom, kdy naše město vstává a kdy chodí spát, a jak se během dne mění z pohledu z poza volantu trolejbusu. Mimochodem, kdo sledujete naše občasné špičkování na Facebooku, tak jste možná zaznamenali, že jsme se vloni vsadili o pivo, jestli se letos začne stavět a dodělá ulice Jiřího z Poděbrad. Protože už se začalo, tak jsem dostala malou plechovku Plzně, druhá část sázky padne po dokončení. Co myslíte, jak to dopadne?
Ve třetím díle si povídám se Standou Gerstnerem o tom, jak se dělá divadlo. Hned na začátku mi rozhodil koncept odpovědí, že neví, ale věřte, že i k tomu má velmi pádné důvody. A především jsme se u toho docela zasmáli!
Posledním bonusovým dílem se zhoršenou kvalitou je pak velmi zajímavé téma klimatu ve třídě a o práci s dětmi, které potřebují víc péče, a to s ředitelkou Speciálního pedagogického centra a Mateřské školy Jihlava Ljubicou Váchovou Novákovou.
Mým hostům, kterým jsem zkazila zvuk nahrávky, se moc omlouvám. Ale jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré, alespoň sem teď hážu více dílů naráz a vy si můžete vychutnávat rozhovory o Jihlavě s Jihlaváky, kteří zde žijí, pracují a tráví volný čas, klidně celý večer.